Masa baş-sırt, oturma ve takılıp çıkartılabilir ayak kısmı olmak üzere üç bölümden oluşmakta, ayak uzatma parçası kullanılmadığı zamanlarda 90° katlanabilir özelliktedir.
Masanın oturma bölümü altında hijyen standartlarına uygun atık toplama küveti bulunmaktadır.
Masanın bacak destekleri ve tutunma kolları yan tarafta bulunan raylara, ayarlanabilir klipsler sayesinde monte edilebilmekte, ayrıca masada teleskopik yapıda topuk destek sistemi bulunmakta, bu destek parçası sağa ve sola açılandırılabilmekte, kullanılmadığı zamanlarda katlanıp masa gövdesi içine gizlenebilmekte,
Masanın ayak uzatma parçası sökülüp takılabilir, sabitlenebilir ve kullanılmadığı durumlarda basit bir hareketle aşağıya doğru indirilebilir yapıdadır.
Masanın yukarı aşağı, sırt ve oturma kısmı hareketleri elektriksel motor vasıtası ile yapılmakta, bu elektriksel motor, sistem içerisine görüntüyü bozmayacak şekilde yerleştirilmiş yapıdadır.
Elektrik motoru el kumandası ile çalıştırılmakta, isteğe bağlı olarak bu sistem ayak kontrollü kumandaya da çevrilebilmektedir.
Masa 120-160 kg ağırlığa kadar sarsıntısız bir şekilde hasta taşıma kapasitesine sahiptir.
Masanın arka tarafında havlu asma mekanizması bulunmakta ve gerektiğinde kolay takılıp çıkarılabilmektedir.
Masanın aşağı ve yukarı hareketindeki alçalıp yükselme ölçüleri, hastanın masaya kolaylıkla çıkmasını engellememektedir.
Masanın sırt ve oturma bölümü minderinin yan yüzeyi, diğer yüzeylere göre iki cm kadar oval yüksekliktedir.
Masa gövdesi yüksek kalitede elektrostatik boyalı olup istenilen renkte yapılmaktadır.


370   20 Aralık 2019

Yukarı Git
Arama: Ara